Co jsou to sPřednášky a jak vznikly?

 

Jak sPřednášky.cz vznikly

sPřednášky vznikly  jako momentální nápad. Měl jsem volnou chvíli a chtěl jsem se trochu sebevzdělat. Napadlo mě, že si pustím  jednu přednášku, kterou jsem viděl asi před rokem. Než se mi ji podařilo najít, tak už jsem volnou chvíli neměl.. Druhý den se to tak nějak opakovalo.

Ve škole nám vždy učitelé tloukli do hlavy. Jsme poslední, kdo Vás budou chtít vzdělávat zadarmo, jenže ono to není úplně pravda. Na internetu koluje spousta výborných přednášek, ze kterých si posluchač odnese nové informace a znalosti. Na tento popud jsem se  rozhodl, že založím sPřednášky.cz. Na „projekt“  jsem si vyhradil dva dny práce s cílem vytvořit souhrnný přehled přednášek.

 

Proč se hned v prvním dnu spuštění chci omluvit?

V současnosti je na webu více 100 než přednášek po 30-40 minutách. Ve vyhrazeném dvou denním termínu nebylo v lidských silách znovu si přehrát všechny přednášky a napsat k nim ty nejrelevantnější a unikátní popisky.

Z tohoto důvodu je na webu zhruba polovina textů převzatých z ostatních webů, na kterých se přednášky nacházejí. Ze stejného důvodu nejsou ani nejgeniálněji zvoleny štítky.

 

Nebojte se a pomožte se vzděláním vašeho okolí.

Na závěr prvního článku v blogu bych Vás chtěl požádat, aby jste se nebáli a pomohli zdokonalit sprednasky.cz. Každý komentář, tweet, odkaz na video které ještě není,  nebo pouhý návrh štítku, který  pomůže správně rozškatulkovat přednášky je velmi vítaný. Správným rozškatulkováním pomůžete nejen ostatním uživatelům, ale v neposlední řadě i sami sobě.

 

Michal Tesařík